Poličky skandinávského stylu: minimalismus a funkčnost v interiéru


Úvod

Skandinávský styl se v posledních letech stává stále populárnější. Jeho charakteristickými rysy jsou minimalismus, jednoduchost a funkčnost. V interiéru se často využívají přírodní materiály a světlé barvy. Poličky jsou jedním z nejdůležitějších prvků skandinávského interiéru. V tomto článku se podíváme na to, jaké jsou nejlepší poličky skandinávského stylu a jak je správně umístit do interiéru.

Nejlepší poličky skandinávského stylu

Poličky skandinávského stylu musí být především jednoduché a funkční. Nemají být přeplněné dekoracemi a měly by být vyrobeny z přírodních materiálů.

Poličky z masivního dřeva

Poličky z masivního dřeva jsou velmi oblíbené v skandinávském stylu. Využívají se především dřeva dubu, břízy a borovice. Tyto poličky jsou velmi pevné a odolné a vypadají velmi přirozeně. Jsou ideální pro umístění v obývacím pokoji nebo kuchyni.

Poličky z kovu

Poličky z kovu jsou další oblíbenou volbou v skandinávském stylu. Využívají se především kovové trubky a dráty. Tyto poličky jsou velmi pevné a odolné a vypadají velmi moderně. Jsou ideální pro umístění v kanceláři nebo ložnici.

Poličky z laminátu

Poličky z laminátu jsou velmi praktické a snadno se udržují v čistotě. Jsou ideální pro umístění v koupelně nebo na chodbě. Tyto poličky jsou k dispozici v mnoha různých barvách a designech, takže si můžete vybrat ten, který nejlépe odpovídá vašemu interiéru.

Jak správně umístit poličky do interiéru

Poličky skandinávského stylu musí být správně umístěny do interiéru, aby vypadaly co nejlépe a plnily svou funkci.

Umístění v obývacím pokoji

Poličky v obývacím pokoji by měly být umístěny na stěnu, která je nejvíce viditelná. Můžete na ně umístit knihy, dekorace nebo květiny. Pokud máte v obývacím pokoji krb, můžete kolem něj umístit poličky a vytvořit tak pěkný roh pro odpočinek.

Umístění v kuchyni

Poličky v kuchyni by měly být umístěny nad pracovní plochu. Můžete na ně umístit hrnce, pánve, koření nebo kuchyňské náčiní. Pokud máte otevřenou kuchyni, můžete kolem ní umístit poličky a vytvořit tak pěkný prostor pro vaření a stolování.

Umístění v koupelně

Poličky v koupelně by měly být umístěny nad umyvadlo. Můžete na ně umístit kosmetiku, ručníky nebo dekorace. Pokud máte velkou koupelnu, můžete kolem ní umístit poličky a vytvořit tak pěkný prostor pro relaxaci a odpočinek.

Pokud hledáte inspiraci pro skandinávský interiér, navštivte stránky cityfestival.cz. Zde najdete mnoho inspirativních fotografií a tipů pro vytvoření skandinávského interiéru.